Najważniejsze parametry, którymi cechować się powinien dobry wideodomofon

W prywatnych domach coraz częściej zamiast tradycyjnych domofonów instaluje się wideodomofony. Nie ma się czemu dziwić, gdyż cenowo nie będzie to wychodzić jakoś bardzo drożej, a komfort użytkowania tego urządzenia jest znacznie wyższy. Ale znalezienie porządnego wideodomofonu wcale takie proste nie będzie, i trzeba zwrócić uwagę na parę bardzo ważnych przeczy. W pierwszej kolejności powinno się ustalić, czy urządzenie obsługiwać będzie pojedynczą posesję, czy też dwie, przy jednej bramie. W tym drugim przypadku najlepiej się sprawdzi wideodomofon dwurodzinny, w jakim pojedyncza jednostka z kamerą będzie przyłączona do dwóch zajmujących się sterowaniem.

Jeśli chodzi o te urządzenia bardzo istotna musi być jakość wyświetlanego obrazu, a ta zależy od kilku rzeczy. Po pierwsze dużą rolę odgrywają parametry techniczne kamery, tu bardzo się przydaje tryb pracy w podczerwieni i diody do doświetlenia. Ale to co rejestruje układ kamery trzeba gdzieś obejrzeć – czyli trzeba zobaczyć, jakie parametry posiada wyświetlacz.

Wideodomofon jednorodzinny w zależności od typu może mieć ekran o przekątnej od pary do niekiedy i kilkunastu cali, na większym można zobaczyć większe szczegóły, lecz też trzeba się liczyć z nieco wyższymi cenami.

Jednostki mogą być łączone ze sobą za pomocą kabli lub bezprzewodowej sieci. To drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze. Nie ma potrzeby wówczas ciągnąć przez całe podwórko specjalnych kabli, a poza tym sieć daje możliwość włączenia do zestawu urządzenia mobilnego. Tego typu możliwości posiada na przykład wideodomofon eura, bardzo popularny wśród klientów.